zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lídrem KDU-ČSL v Jihomoravském kraji se stal Libor Ambrozek

18.10.2005
Obecné
Lídrem KDU-ČSL v Jihomoravském kraji se stal Libor Ambrozek
DRNOVICE (Vyškovsko) - Lídrem jihomoravské kandidátky KDU-ČSL pro volby do Poslanecké sněmovny se stal současný ministr životního prostředí Libor Ambrozek. V dnešních nominačních volbách porazil až ve druhém kole ministra dopravy Milana Šimonovského, který bude na druhém místě kandidátky. V prvním kole dostali oba kandidáti po 65 hlasech, opakování pak skončilo 71 ku 62 hlasům ve prospěch vítěze.

Jihomoravští lidovci jsou s 9500 členy největší krajskou organizací v zemi. Ve volbách v roce 2006 chtějí zvýšit svůj počet mandátů ve sněmovně z nynějších tří na pět. "Nepočítám, že je to jen věcí lídra, ale ten cíl pěti mandátů je reálný," řekl Ambrozek.

Poslední slovo bude mít ohledně sestavení kandidátek celostátní výbor. Ten také v polovině září po dohodě s volebním štábem krajům doporučil, kdo by měl stát v čele kandidátek. Kandidátky mají vést nejen straničtí funkcionáři, ministři a zkušení poslanci, ale ve hře o pozici krajských jedniček jsou i dva nestraníci - šéf Hospodářské komory Jaromír Drábek a bývalý trenér sparťanských fotbalistů František Straka.

V roce 2002, kdy se lidovci ucházeli o přízeň voličů spolu s Unií svobody, se v Jihomoravském kraji dostali do Poslanecké sněmovny čtyři kandidáti. Za KDU-ČSL lídr Ambrozek, Jan Grůza a Ladislav Šustr.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí