zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo životního prostředí zve na Den stromů

18.10.2005
Příroda
Ministerstvo životního prostředí zve na Den stromů

Ve čtvrtek 20. října lidé v České republice i v dalších zemích střední Evropy oslaví Den stromů. Tento svátek byl obnoven v roce 2000 a navazuje na tradici stromových slavností z  počátku 20. století. Myšlenku oslav Dne stromů v minulých letech rozvinula Nadace Partnerství, která již tradičně u příležitosti tohoto dne vyhlašuje výsledky celostátní ankety o nejsympatičtější strom roku.

 

Slavnostní vyhlášení Stromu České republiky roku 2005 proběhne na benefičním koncertě Ivy Bittové a Marie Barbary Filli, který se koná 19. října  od 19:30 v Besedním domě v Brně.

 

V rámci Dne stromů probíhají po celé České republice nejrůznější akce – například sázení stromků, výstavy, semináře, koncerty či výlety za stromy do krajiny či lesa. Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr pořádá 20. října Den stromů na Toulcově dvoře. Součástí  odpoledního programu pro veřejnost je kromě vernisáže výstavy na téma „Co nám stromy dávají“ také promítání filmů z videotéky MŽP z cyklu Paměť stromů a různé dílny a další aktivity pro děti i veřejnost.

 

Bližší informace:

http://www.stromzivota.cz

http://www.toulcuvdvur.cz

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí