zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na prezentaci XII. dílu Edice Chráněná území ČR PRAHA

18.10.2005
Příroda
Pozvánka na prezentaci XII. dílu Edice Chráněná území ČR PRAHA

Slavnostní prezentace se koná dne 25.10. 2005 ve 14 hodin v rezidenci primátora, Mariánské nám. 1 v Praze (vchod – roh Žatecké a Mariánského nám.)

 

Edici Chráněná území ČR vydává Agentura ochrany přírody a krajiny ČR a EkoCentrum Brno. Edice vychází ze širokého autorského a redakčního zázemí, k její realizaci se podařilo získat naše přední specialisty z oblasti zoologie, botaniky, geologie a dalších oborů. Toto rozsáhlé dílo, ve kterém se koncentrují poznatky několika generací přírodovědců
a dalších odborníků, vychází díky finanční podpoře Státního fondu životního prostředí České republiky.

 

Edice Chráněná území ČR je projekt, jehož cílem je podrobně popsat a v komplexní podobě vydat přehled všech zvláště chráněných území v České republice. Po mnoha stránkách jde o projekt ojedinělý. Poprvé se ke čtenářům dostává dílo, které postupně představí v textu s výjimečně podrobnou obrazovou dokumentací chráněnou přírodu celé České republiky. Svazky jsou členěny zhruba podle krajů, samostatný díl bude věnován ochraně jeskyní a závěrečný svazek přinese shrnutí tématu ochrany přírody a krajiny v ČR. Svým rozsahem a šíří záběru je tato velkoryse pojednaná řada publikací první svého druhu v Evropě.

 

Edice Chráněná území ČR zahájila prvním svazkem Ústecko, následovaly svazky Zlínsko, Liberecko, Pardubicko, Královéhradecko, Olomoucko, Jihlavsko, Českobudějovicko, Ostravsko, Plzeňsko a Karlovarsko.

 

Svazek PRAHA je dvanáctým dílem edice a obsahově pokrývá území našeho hlavního města, včetně všech 87 zvláště chráněných území. Těm nejvýznamnější a rozsahem největším je v publikaci věnováno více prostoru (Divoká Šárka, Prokopské údolí, Radotínské údolí, Údolí Únětického potoka). I když Praha patří k silně urbanizovaným prostorům, nachází se zde na relativně malé ploše značná kumulace chráněných objektů, mezi nimiž je řada světových či evropských unikátů (Barrandovské skály, Homolka, Dalejský profil, Letenský profil).

 

 

Kontaktní osoba:

Mgr. Peter Mackovčin  (tel: 602 205 605)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí