zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chtějí zastavit provoz čistírny vody

21.10.2005
Voda
Chtějí zastavit provoz čistírny vody

Dvůr Králové - Provozovatel čistírny odpadních vod, společnost WWTP DKNL oznámila městu, že je z ekonomických důvodů nucena přerušit čištění.

Dojít by k němu mělo v polovině příštího měsíce. "Do problematické situace se naše společnost dostala vinou města tím, že do dnešního dne soustavně nehradí poskytované služby, dokonce i přesto, že koneční zákazníci čištění v položce stočné hradí," uvádí jednatel společnosti Daniel Jakubička. Společnost je ochotna ale i nadále jednat o zrušení svého rozhodnutí. Musí ale dojít k významnému posunu v jednáních.

Zastupitelé se otázkou čištění vody zabývají na každém jednání. V úterý se řešila především otázka, zda společnosti WWTP DKNL, s níž nemá město žádnou smlouvu, vůbec platit. Objevila se také obava, aby skutečně nedošlo k zastavení čistírny. Na dotaz zastupitele Zdeňka Kmínka odpověděl Josef Pácalt, který má na městském úřadě vodohospodářství na starosti. "Pokud by nedošlo k dohodě s provozovatelem ani majitelem čističky, nastane takzvaná krizová situace. V takovém případě by o provozu rozhodoval krizový orgán města, který může přijmout mimořádné opatření na dobu šesti měsíců," částečně uklidnil zastupitele Pácalt.

Město nechce platit milionové částky dokud se nevyjasní majetkové vztahy. Není totiž jasné, kdo je v současné vlastníkem čističky a jaké má smluvní závazky k provozovatelům. Patovou situace chce město vyřešit ukládáním peněz za čištění do soudní úschovy.

Krkonošské noviny

Zdroj: CZ BIOM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí