zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hnutí DUHA zahájí kampaň za změnu lesního zákona, přímo v lese

24.10.2005
Les
Hnutí DUHA zahájí kampaň za změnu lesního zákona, přímo v lese

KDY:             Ve středu 26. října od 11:30 hodin

KDE:             Holina v lese ve svahu pod zámkem v Račicích na Vyškovsku (odvoz z Brna)

CO:                 Tisková konference a happening Hnutí DUHA k zahájení kampaně za změnu lesního zákona

KDO:              Martin Ander – ředitel Hnutí DUHA, Vojtěch Kotecký – programový ředitel Hnutí DUHA, Zuzana Štroufová – program Lesy Hnutí DUHA, Mojmír Vlašín – jihomoravský krajský zastupitel

Odborné studie i vládní zprávy varují: nezmění-li se způsob hospodaření v českých lesích, budou i nadále umírat. Smrkové monokultury jsou natolik oslabené, že nedokáží odolat škůdcům či výkyvům počasí. Holosečné kácení poškozuje lesní půdu.

Hnutí DUHA zahajuje několikaletou veřejnou kampaň, kterou chce prosadit rozsáhlou reformu lesního zákona. Legislativa by měla správcům a majitelům českých lesů stanovit jasná pravidla zdravého hospodaření. 

Kampaň za změnu zákona zahájí Hnutí DUHA akcí u velké – ale přesto doposud legální – holiny blízko Račic na Vyškovsku. Na místě proběhne úvodní tisková konference.

Doprava:

Hnutí DUHA zajistí dopravu novinářů z Brna na místo mikrobusem. Sraz zájemců o odvoz je v 10:45 před Mahenovým divadlem na Malinovského náměstí, auto odjede přesně v 10:50. Návrat zpět zhruba ve 12:30. Prosíme zájemce o zajištění dopravy, aby nám dali předem vědět na emailovou adresu zuzana.stroufova@hnutiduha.cz.

Pro ty, kdo dávají přednost vlastní dopravě: místo tiskové konference leží na pravé straně přímo u silnice Bukovinka – Račice zhruba 100 m před vjezdem do obce Račice: viz mapky na www.hnutiduha.cz, www.hnutiduha.cz

Kontakt:             Martin Ander, telefon 732 565 042, martin.ander@hnutiduha.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí