zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brusel chce finančně podpořit ochranu přírody

24.10.2005
Příroda
Brusel chce finančně podpořit ochranu přírody

PRAHA – Miliony EUR chce v nadcházejícím finančním období 2007-2013 Evropská unie podpořit ochranu přírody. Možnostem využití těchto finančních prostředků se dnes věnovali odborníci z nevládních organizací i státních úřadů na specializovaném semináři, který pro ně uspořádala sdružení Arnika a Zelený kruh v pražském Mánesu. Seminář byl mimo jiné zaměřen na spolupráci zemědělců, úřadů a ekologických sdružení. „Pokud budou pravidla této spolupráce dobře nastavena, mohlo by to znamenat zásadní změnu dosavadních trendů a zaběhlých postupů v péči o krajinu a zároveň efektivnější vynaložení peněz,“ řekl Ing. Vlastimil Karlík z Arniky.

„Z příspěvků vyplynulo,že nevládní organizace mohou hrát významnou roli jako prostředník mezi zemědělci a dalšími uživateli dotací, a státními institucemi včetně orgánů ochrany přírody,“ nastínila Eva Tylová ze Zeleného kruhu.

„Nevládní ekologické organizace vynikají znalostí lokálních podmínek a odbornými znalostmi ochrany přírody. Mohou proto v konkrétních oblastech pomoci zemědělcům jednak získat potřebné dotace a navíc přispět radou, jak tyto peníze co nejefektivněji využít,“ vysvětlil Vlastimil Karlík.

O možnostech financování ochrany přírody z fondů Evropské Unie a o tom, jak nevládní organizace mohou pomáhat zemědělcům tyto dotace získat, přednášeli odborníci z České republiky, Rakouska a Slovenska. „O seminář byl mezi nevládními organizacemi i úředníky státní správy velký zájem,“ dodal Karlík.

Seminář byl podpořen nadací Heinrich Böll Stiftung a programem PRINCE Evropské unie.

společná Tisková zpráva sdružení Arnika A zelený kruh

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí