zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Hořovicích se schyluje k masakru

25.10.2005
Příroda
V Hořovicích se schyluje k masakru

Tedy z hlediska ochrany stromů…

Tak je zřejmě možné pojmenovat záměr výstavby supermarketu Lidl, kterému má za oběť padnout lipová alej v hořovické lokalitě Valdek. Celkem zde roste zhruba čtyřicet stromů, samotnou alej představuje 23 exemplářů lípy srdčité a velkolisté. Stáří těchto lip se odhaduje až na dvě stě let. Mají vysokou ekologickou hodnotu, která výrazně převyšuje přínos stavby supermarketu. Spíše než o kácení by bylo na místě uvažovat o zvýšení jejich ochrany.

Společnost Lidl má v České republice s kácením stromů dlouhodobě problémy. Před dvěma lety pobouřilo celou veřejnost nelegální pokácení celkem sto dvou stromů před supermarkety v několika městech. Po bojkotu prodejen nechala společnost Lidl vysadit desetinásobek pokácených stromů. Přesto k další problematické likvidaci dřevin později došlo i ve městech Lovosice, Rumburk a Kladno.

            O záměru výstavby nového supermarketu v Hořovicích se diskutuje již minimálně od června letošního roku. Proti se stavějí místní obchodníci, pro které jsou obecně obří prodejní řetězce vážnou hrozbou. Město Hořovice nabídlo k výstavbě jinou lokalitu, na což však investor  nepřistoupil.

Děti Země se přihlásily u městského úřadu k účasti ve správních řízeních a hodlají tuto kauzu dále sledovat.

kontakty:

Děti Země, tel.: 377 240 772

Městský úřad Hořovice, tel.: 311 512 547

Lidl, tel.: 251 081 251

Související odkaz na internetu: www.detizeme.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí