zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na odhalení sochy „Kořeny“ v Chomutově

25.10.2005
Příroda
Pozvánka na odhalení sochy „Kořeny“ v Chomutově

U supermarketu LIDL v den státního svátku  28. října 2005 od 12 hodin

Před dvěma lety byla před chomutovským supermarketem Lidl  pokácena stoletá lípa, která bránila ve výhledu na reklamní poutač, 28.října  2005 bude nedaleko místa, kde stála, odhalen její památník

Místních občanů se barbarský čin hluboce dotkl, tvůrce dva a půl metru vysoké pískovcové sochy Josef Šporgy se vzdal honoráře, město Chomutov přispělo 200 000,- Kč na zakoupení kamene. 

Obyvatelé Chomutova  vnímají sochu Kořeny jako vzpomínku na jedinečný strom a zároveň symbol vztahu místních lidí  ke krajině domova.  „Severní Čechy, které jsou poznamenány odsunem sudetských Němců a zánikem více než stovky obcí kvůli těžbě, jsou  někdy  považovány za „vykořeněný“ region s přerušenou kulturní tradicí. O to upřímněji a naléhavěji hledají lidé zde, na Severu Čech,  své kořeny a sounáležitost s místem, kde žijí,“ uvedla Džamila Stehlíková, jedna z organizátorek happeningu Lípa 2005, jehož vyvrcholením je právě odhalení sochy. 

Odhalení sochy Kořeny proběhne na státní svátek 28. října  2005 od 12 hodin u kruhového objezdu v centru Chomutova na rohu ulic Palackého a Zborovské. Událost  uvede divadelní představení občanského sdružení Kuprospěchu, občané budou mít možnost zapálit svíčku. Od sochy se pak vydá  průvod k Podkrušnohorskému zooparku, kde proběhne tradiční sázení stromků. V restauraci Tajga v 16.00 začne kulturní program, který se od 21.00 přesune do Saloonu u Bizona.

Kontakty:

Miroslav Koranda

občanské sdružení Kuprospěchu

tel. 777762488

mk@kuprospechu.org

www.kuprospechu.org

Džamila Stehlíková

Občanské sdružení Relikty

tel. 606 640 085

dzamilka1@seznam.cz

Josef  Šporgy

Tel. 474 650 923

Na produkci akce se podílejí:

Relikty, o.s., Město Chomutov, Podkrušnohorský zoopark, Kuprospěchu, o.s.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí