zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vyšlo první číslo české varianty časopisu o vědě a přírodě Geo

31.10.2005
Obecné
Vyšlo první číslo české varianty časopisu o vědě a přírodě Geo
Na stáncích se objevilo první číslo české mutace zahraničního časopisu o vědě a přírodě s názvem Geo. V Česku jej začala vydávat společnost Motor-Presse Bohemia, jejíž doménou byly dosud motoristické a hobby magazíny. Časopis vyšel podle údajů vydavatele v nákladu 56 000 výtisků, bude mít 140 až 160 celobarevných stran a čtenář za něj na stánku zaplatí 89 korun.
Měsíčník bude konkurovat jiným podobně zaměřeným titulům jako Živa či Vesmír. "Měsíčník Geo je populárně naučný magazín, určený inteligentním, zvídavým čtenářům, které zajímá příroda, věda, cestování, psychologie a vše, co souvisí s člověkem a světem, ve kterém žije," uvedla Markéta Šmídová z marketingového oddělení vydavatelství.
Geo vyšlo poprvé v roce 1976 v Německu a doposud časopis vycházel ještě ve Francii, Španělsku a Rusku. K dnešnímu datu se časopis podle Šmídové objeví v národních mutacích i v Maďarsku, Itálii, Chorvatsku, Rumunsku, na Slovensku a v Turecku.
Motor-Presse Bohemia se dosud zabýval světem motorismu a hobby. Vydává časopisy Auto 7, Auto motor a sport, Motocykl a Udělej si sám.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí