zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brána do Beskyd má od Unie dostat miliony

02.11.2005
Obecné
Brána do Beskyd má od Unie dostat miliony
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Meziříčská radnice dosáhla významného úspěchu. Tři ze čtyř jejích projektů mají dostat finanční podporu z fondů Evropské unie v celkové výši 13,7 milionů korun, zbývající necelé tři miliony na ně vynaloží město ze svých vlastních prostředků.

Zmíněných téměř čtrnáct milionů korun má meziříčská městská kasa dostat z fondů Evropské unie v rámci projektu přeshraniční spolupráce nazvaný Interreg III A Česko - Slovensko. " Společný technický sekretariát programu potvrdil finanční účast ve výši pět milionů osm set tisíc korun na projektu Brána do Beskyd, spočívajícím ve zřízení informačního a poradenského centra v bývalé sýpce v sousedství zámku Žerotínů," uvedla Zuzana Adamcová, vedoucí oddělení regionálního rozvoje městského úřadu.
Ještě o dvě stě tisíc korun více obdrží Valašské Meziříčí od Unie v rámci projektu Zelená pro Beskydy. " Jedná se o pořízení a instalaci solárních kolektorů na ohřev vody na letním koupališti," vysvětlil tiskový mluvčí radnice Josef Beneš. Další necelé dva miliony město získá na zpracování studie využití obnovitelných zdrojů energie, sledující zlepšení životního prostředí. " Jediný zatím zamítnutý projekt spočívá ve využití kotlů na spalování biomasy v odlehlých částech města, kde není zaveden plyn. Také tento záměr má ale ještě šanci na přijetí," doplnila Adamcová.
Všechny zmíněné projekty mají být realizovány příští rok. Finanční podpora programu Interreg je přitom podmíněna spoluprací s jiným městem v sousední zemi, partnerem Valašského Meziříčí je v tomto případě slovenská Čadca. " Z tohoto svazku nám vyplývá povinnost sdělit partnerovi nabyté zkušenosti a být mu nápomocni při případném zpracování jeho vlastních projektů," doplnila vedoucí oddělení. " S dosaženým výsledkem jsem velmi spokojen. Svědčí o kvalitách předložených projektů i těch, kteří je zpracovali," uzavřel starosta Jiří Kubeša.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí