zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Město stanice na tříděný odpad vydláždí

07.11.2005
Odpady
Město stanice na tříděný odpad vydláždí
Karlovy Vary - Karlovarská radnice nechá vydláždit stanoviště na separovaný odpad. Důvodem je především lepší možnost udržování a přístupu k nádobám. Práce začaly už tento týden.

"Necháme vydláždit postupně ta stanoviště, která nestojí na pevném podkladu, ale v zeleni. Stanoviště se vydláždí zámkovou dlažbou,"uvedl Jakub Kaválek, mluvčí magistrátu. Kontejnery budou na rovné a pevné ploše. Nedojde tedy tak snadno k převrácení a případnému poškození.

"Po dobu dláždění se kontejnery v předstihu odvezou a potom se vrátí zpátky na místo. Lidé se tedy nemusejí bát, že odvezení kontejnerů znamená zrušení stanoviště, na které separované materiály běžně nosí," ujistil Kaválek. Práce začnou nejprve ve Staré Roli. Potom pracovníci upraví dalších třicet stanovišť v Karlových Varech.

Stanovišť na tříděný odpad je na území města téměř sto. Lidé tam mohou třídit sklo, papír, plasty. Od října loňského roku také nápojové kartony.

"Pro město je třídění odpadů přínosné. Má kladný vliv na životní prosředí a je i finančně výhodné. Ze systému běžného odběru totiž dostáváme ročně více než milion korun,"vysvětlil Jakub Kaválek.

 Karlovarské noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí