zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

CzechFibre postaví v Raspenavě továrnu na recyklaci textilu

09.11.2005
Odpady
CzechFibre postaví v Raspenavě továrnu na recyklaci textilu

 Českoněmecká společnost CzechFibre vybuduje v bývalém dřevařském podniku Interiér v Raspenavě na Liberecku továrnu na recyklaci textilního odpadu.ilustrační foto - redakce Informuje o tom regionální příloha Mladé fronty Dnes (MfD) pro Liberecký kraj. Podle listu podobné zařízení v Libereckém kraji dosud není.
    Nová výroba zaměstná 15 lidí. Pokud podnik získá všechna potřebná povolení, recyklace by měla v Raspenavě začít v polovině příštího roku. Moderní linka za desítky milionů korun by měla ročně zpracovat kolem 5000 textilií.
    "Budeme zpracovávat odpad z textilek i běžnou konfekci," řekl deníku jednatel firmy Miroslav Huňáček. Surovina z recyklovaných textilií se podle něj využije hlavně na výrobu technických textilií, například jako izolační nebo výplňový materiál.
    Novou výrobu vítají hlavně ekologové a také starosta obce Pavel Lžičař. Raspenavu totiž trápí jedna z nejvyšších nezaměstnaností v kraji. Podle posledních údajů úřadu práce tu je bez práce 244 lidí, tedy 16,9 procenta ekonomicky aktivního obyvatelstva, připomíná deník.

www.cerstvezpravy.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí