zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skládka hoří už dva dny

10.11.2005
Odpady
Havárie
Skládka hoří už dva dny

  Požár skládky komunálního odpadu likvidují od pondělního rána desítky hasičů.

Požár byl zjištěn v pondělí 7.11. ve 4:45 ráno a první jednotkou na místě byla JSDHO Velvary v 5:05 hodin. V 5:32 byla zahájena kyvadlová doprava vody z nedalekého Centrálního tankoviště ropy ropovodu Ingolstadt, v 6:40 dorazili chemici z laboratoře Kamenice, 6:43 byl vyrozumněn odbor životního prostředí, v 6:54 starostka nedaleké obce Uhy.

V současné době se na lokalizaci podílí zhruba 20 jednotek státních, podnikových i dobrovolných hasičů. Hoří odpad na ploše zhruba 50 x 100 metrů až v několikametrové hloubce. Zásah je prováděn v dýchací technice, nasazeny jsou tři proudy, voda je dodávána kyvadlovou dopravou patnácti cisternami od zásobníků nedalekého (asi 1 km) Centrálního tankoviště ropy ropovodu Ingolstadt (CTR Nelahozeves). Část skládky byla zavezena pískem kvůli zlepšení přístupu k hlavnímu ohnisku.

Přes den byl nasazen vrtulník LS Policie ČR s termovizí pro vyhledávání skrytých ohnisek hoření. Na likvidaci požáru se podílí i těžká technika skládky/pískovny Uhy. Na místě jsou dva protiplynové vozy (PS Mělník a Kladno) a také dva týlové kontejnery (Kladno, Rakovník), jeden slouží jako občerstvovací zázemí, druhý jako velitelské stanoviště. Práce budou pokračovat ještě nejméně po celou středu.

Zasahující jednotky:
HZS: Mělník, Roudnice, Kralupy, Stará Boleslav, Slaný, Roztoky, Litoměřice, Rakovník, Kladno
HZSP: Aero, Kaučuk, Spolana
SDH: Neratovice, Mšeno, Mělník-Mlazice, Mělník-Vehlovice, Pchery, Klobuky, Horoměřice, Zlonice, Husinec, Strážnice, Brandýsek, Lobkovice, Kralupy, Kralupy-Minice

www.pozary.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí