zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Celníci odhalili v Sosnové nelegální skládku odpadu z Německa

11.11.2005
Odpady
Celníci odhalili v Sosnové nelegální skládku odpadu z Německa
 SOSNOVÁ - Celníci odhalili v bývalém státním statku v Ramši u Sosnové na Českolipsku nelegální skládku odpadu z Německa. Informují o tom Deníky Bohemia (DB). Podle listu tam odpad dovážely kamiony od přelomu srpna a září. Skládka na sebe upozornila silným zápachem a velkým množstvím much.

Starostka Sosnové Vlasta Pátková deníku řekla, že proti skládce bojuje od září. Podle ní Pozemkový fond ČR problém bagatelizoval. Vyřešili jej na její impulz až celníci ve spolupráci s inspekcí životního prostředí.

Celníci zadrželi při silniční kontrole čtyři kamiony z Německa a zjistili, že převážejí nelegálně odpad, ačkoliv měly vézt plasty. Šetření prokázalo, že nešlo o jednorázovou přepravu.

Podle listu zaplňují odpady celý seník a stáj. Sahají až k plotu, nad nímž jsou rodinné domy. Statek obhospodařuje podnikatelka za Šluknovska, která si areál pronajala pro nakládání s odpady. Ve skutečnosti je ale podle deníku statek skládkou. Podnikatelka má ještě jednu provozovnu v centru Šluknova, i tam jsou s ní údajně problémy.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí