zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Královně nelegálních odpadů hrozí statisícová pokuta

14.11.2005
Odpady
Královně nelegálních odpadů hrozí statisícová pokuta
 

Severní Čechy - Šluknovská podnikatelka Dana Hálová, která si pronajala areál statku, aby v něm uložila stovky kamionů komunálního odpadu z Německa, není k zastižení. Radnice ve Šluknově se bojí, co se bude dít dál. Ve Šluknově má totiž Hálová provozovnu na recyklaci plastů.

"V obci Ramš u Sosnové na Českolipsku jsou navezeny stovky kamionů komunálního odpadu. S tím bude muset podnikatelka něco udělat. To jí odčerpá pravděpodobně veškerý zisk z dovozu odpadu, hrozí jí také statisícová pokuta. Bojíme se, že recyklační linku na zpracování plastů ze dne na den zavře, protože se dostane do finanční nouze. Pokud pošle firmu do konkurzu, bude na městu, aby se s odpady, které jsou zde skladovány, vyrovnalo. To by nás stálo mnoho peněz," uvedl starosta Šluknova Milan Kořínek.

Letos z jeho popudu bylo ve šluknovské provozovně několik kontrol. Až na drobnosti bylo vše v pořádku. Úděsný scénář z Ramše u Sosnové se zde nekoná. Provozovna je ve městě před očima obyvatel.

Co bude Hálová s největší nelegální skládkou německého komunálního odpadu v Čechách dělat jsme se nedozvěděli. Ve firmě jsme Hálovou nezastihli, ani na šluknovské radnici neměli na podnikatelku telefon. Nakonec starosta Kořínek vypátral, že domácí telefon na Hálovou se skrývá pod jménem její matky Boženy Kubíkové.

Mluvil s námi ale jenom záznamník.

"Ráno jsem o problému s nelegální skládkou odpadu hovořil s ředitelem Severočeského sdružení obcí Pavlem Tošovským. Jedná se o velmi varující případ a budeme zjišťovat, zda signály podobného nelegálního podnikání se neobjevují také v jiných místech na severu Čech," dodal Kořínek.

 Severočeské noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí