zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cyklotrasy spojují regiony

24.11.2005
Obecné
Cyklotrasy spojují regiony

V Chodové Plané se v pátek sejdou nejen milovníci cyklistiky, ale i starostové a široká veřejnost. Mikroregion Konstantinolázeňsko pro ně připravil slavnostní setkání s názvem Společné cyklotrasy.

            Mikroregion Konstantinolázeňsko a Stříbrský region letos společně, za podpory programu, vyznačili několik desítek různých tras pro cyklisty. Současně vydali cyklo-turistickou mapu a společně s dalšími mikroregiony a obcemi Tachovska se scházeli na jednáních, během kterých navrhli propojení cyklotras v severní části tachovského okresu a díky spolupráci s Bavorským regionem Steinwald a místními úřady i přeshraniční propojení do Německa. V současné době připravuje Konstantinolázeňsko vydání cykloatlasu a rozšíření dostupnosti informací pro cykloturisty a další návštěvníky regionu. Uvažuje se i o zřízení půjčovny kol.

            Výsledky těchto projektů i výhledy do budoucna představí zástupci Mikroregionu Konstantinolázeňsko i partnerských regionů všem zájemcům v pátek 25. 11. 2005 od 18 hodin v Restauraci Ve Skále v Chodové Plané na slavnostní konferenci. Účast přislíbili i radní Plzeňského kraje Olga Kalčíková a Jiří Kalista a zemští radové sousedních Bavorských regionů. Projekty Mikroregionu Konstantinolázeňsko byly realizovány za podpory různých zdrojů – programu Leader ČR, dotace Plzeňského kraje, podpora Evropské unie z programu Interreg IIIA i Leader .

            Případné dotazy a přihlášky na konferenci zasílejte na e-mail info@mikroregion-kl.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí