zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dny zdraví

29.11.2005
Obecné
Dny zdraví

V tomto roce se ve dnech 4.-17. října uskutečnila již po jedenácté celostátní kampaň Národní sítě Zdravých měst (NSZM) „Dny zdraví“, zaměřená na podporu zdravého životního stylu ve městech a obcích. Zájem o zapojení se do kampaně Dny zdraví každoročně stoupá. Zatímco v roce 1995 se do ní zapojilo pět Zdravých měst, v roce 2005 je to již rekordních 24 municipalit.

Hlavním cílem této akce je zajímavou a nenásilnou formou informovat občany o tom, jak správně pečovat o své zdraví a jak předcházet zdravotním potížím. Programy kampaní se snaží propagovat ty aktivity, které mohou dlouhodobě přispívat fyzické i duševní pohodě člověka. Tématickou různorodostí i zapojením odborných partnerů v jednotlivých městech se jedná o vůbec nejrozsáhlejší akci na podporu zdravého životního stylu v České republice.

Členové NSZM zapojeni do kampaně Dny zdraví v roce 2005:
Blansko, Boskovice, Brno, České Budějovice, Hodonín, Chrudim, Karviná, Kopřivnice, Kroměříž, Letovice, Litoměřice, Moravská Třebová, Mladá Boleslav, Orlová, Pelhřimov, Příbram, Strašín, Štětí, Třebíč, Valašské Meziříčí, Velké Meziříčí, Veselí nad Moravou, Vsetín a Zlín.


Mediálními partnery Dnů zdraví 2005 se staly:
Český rozhlas 2 – Praha, zpravodajský server iHNed.cz a měsíčník Osobní lékař.

Zásluhou NSZM se akce k tomuto tématu ve městech, které původně probíhaly každá v jiném termínu, podařilo sladit na několikatýdenní přehlídku nejrůznějších osvětových programů, sportovních aktivit, ale i akcí zaměřených např. na bourání bariér mezi minoritními skupinami obyvatel a většinovou společností. Města tak mohou zkušenosti s konáním akcí navzájem sdílet, je usnadněna i celostátní medializace tématu podpory zdraví a aktivit v jednotlivých městech.

Kampaň Dny zdraví doplňuje Světový Den zdraví, který se na podnět Světové zdravotnické organizace (WHO) slaví 7. dubna a má za cíl zvýšit celkové povědomí o specifických zdravotních oblastech. Letošním tématem Světového Dne zdraví je tak „zdraví matky a dětí“. Řada členů NSZM často pořádá tématické akce v obou termínech a poskytuje tak propagaci zdraví a kvality života velký prostor.

Autor: NSZM ČR

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí