zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firma ICKM chce postavit obří skládku v Ralsku

07.12.2005
Odpady
EIA
Firma ICKM chce postavit obří skládku v Ralsku

PRAHA/LIBEREC/POZĎÁTKY - Firma ICKM Ralsko s.r.o., pobočka firmy, která se potýká s problémy kvůli skládce v Pozďátkách na Třebíčsku, chce postavit obří skládku v Ralsku - nedaleko Hradčan nad Ploučnicí. Skládka má mít kapacitu 4.300.000 m3 a je spojena s předchozí těžbou nerostných surovin. Kromě skládky zde chce investor vybudovat recyklační centrum, postavit jednotku na mechanicko biologické zpracování odpadu (MBT) či zařízení k fermentaci. Nakládat se zde má i s nebezpečnými odpady.

Se záměrem nesouhlasí Krajský úřad Libereckého kraje. Záměr není v souladu s jeho plánem odpadového hospodářství a je v rozporu i s jeho koncepcí surovinové politiky. Skládka má být navíc umístěna v chráněné oblasti přirozené akumulace vod Severočeská křída a záměr může ovlivnit i území chráněné systémem NATURA 2000.

Výsledky zjišťovacího řízení k dokumentaci EIA (posuzování vlivu staveb na životní prostředí) bylo zveřejněno v říjnu. Dokumentace EIA byla předložena před několika dny. Více informací naleznete zde.

Více informací o investorovi naleznete na ickm.arnika.org.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí