zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V kraji se třídí nejméně odpadu

08.12.2005
Odpady
V kraji se třídí nejméně odpadu

Sokolov - V třídění odpadu je Karlovarský kraj na posledních místech v Česku. Zatímco v průměru loni každý obyvatel České republiky vytřídil 33,9 kilogramu využitelného odpadu včetně kovů, v kraji to bylo jen 16,44 kilogramu, nejméně v zemi. Bez započítání kovů je kraj na předposlední příčce s 11,73 kilogramu vytříděných plastů, skla a papíru. Uvedli to včera zástupci společnosti EKOKOM na semináři pro představitele samosprávy v Sokolově.

Podle regionálního manažera firmy EKOKOM Luďka Königsmarka je zaostávání Karlovarského kraje za celostátním průměrem dáno zřejmě tím, že s tříděním se zde začalo později než jinde.

"V Plzeňském kraji nebo v Praze se začalo třídit už před lety, a tak se podíl tříděného odpadu zvyšuje déle. Karlovarský kraj sice začal pozdě, ale zase množství tříděného odpadu roste rychleji," uvedl Königsmark. Přitom podmínky pro třídění odpadu jsou v kraji v současné době dobré a například počet obyvatel na metr krychlový odpadových nádob je v kraji o devět procent vyšší, než je republikový průměr.

Semináře pro představitele samospráv doplní propagační akce pro veřejnost a školy. Obce ale budou moci získat zdarma i separační nádoby.

"Pro kraj se počítá s částkou řádově tří milionů korun," doplnil Königsmark.

Karlovarské noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí