zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha mění poplatky za likvidaci odpadu pro drobné podnikatele

02.01.2006
Odpady
Praha mění poplatky za likvidaci odpadu pro drobné podnikatele

Praha mění poplatky za likvidaci odpadu pro drobné podnikatele
Pražský magistrát rozhodl, že poplatky za likvidaci odpadu pro drobné podnikatele budou v roce 2006 jiné. V případě směsného odpadu a papíru ceny vzrostou asi o tři procenta, u skla o deset procent. Naopak za plasty bude poplatek zhruba o sedm procent nižší.
Běžný městský systém zpracování a likvidace odpadků mohou využívat malé firmy, podnikatelé a obchodníci na základě smlouvy s městem. Musí vytvářet odpad, který je v katalogu zařazen jako odpad podobný komunálnímu. Podnikatelé hradí poplatky podle velikosti a četnosti odvozu popelnic. Pokud mají třeba na směsný odpad popelnici o objemu 240 litrů, zaplatí příští rok při svozu odpadků jednou za týden 3908 korun včetně daně z přidané hodnoty. Odvoz papíru je v tomtéž případě přijde na 3172 korun, skla na 3564 korun a plastů na 3265 korun.
Kromě toho existuje ještě takzvaná paušální platba za využívání tříděného sběru. Tu platí podnikatelé, kteří produkují minimální množství tříděného odpadu, nebo nemohou ve své provozovně umístit sběrné nádoby na papír, sklo a plasty, a proto využívají kontejnerů pro obyvatele.
Se sazebníkem na rok 2006 je možné se seznámit na adrese:
http://www.praha-mesto.cz/(gkkqpa55eb2xhn45ljtgxsyk)/default.aspx?clc=&Ido=3875&sh=-2055656005

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí