zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Svátky přinesly dvacet tun odpadu, třídit by měla být samozřejmost

03.01.2006
Odpady
Svátky přinesly dvacet tun odpadu, třídit by měla být samozřejmost

Písek - Dispečink společnosti Městské služby Písek, která má likvidaci tuhého komunálního odpadu na starosti, nezaznamenal letos ani jeden telefonát upozorňující na plné kontejnery nebo na nějaký nepořádek s odvozem odpadu spojený.

"Vánoce nebyly poprvé a už máme nějaké zkušenosti s tím, jak povánoční nápor se svozem odpadu zvládnout," řekl vedoucí příslušného oddělení Petr Douša.

Nechlubil se zbytečně. Čtyři takzvané popelové vozy a jeden na svoz obsahu odpadkových košů vyjely mimořádně v neděli ráno po Štědrém večeru a následně i v pondělí, ale to už bylo v rámci plánovaného svozu.

Při nedělní směně, která likvidovala hlavně odpad ze Štědrého dne, zmizelo z města dvacet tun odpadu, což lze považovat za sváteční navýšení. Potěšitelné je, že z tohoto množství vytřídili občané 5,5 tuny papíru a 2,5 tuny plastů. Tento odpad tedy putoval na dotřiďovací linku k dalšímu zpracování.

Strakonice - Během vánočních svátků jsou vyprodukovány stovky tun komunálního odpadu. V kontejnerech a popelnicích skončí vše, co nám v bytě překáží a už splnilo svůj účel.

"Zatím žádné mimořádné svozy neplánujeme. O tom se rozhodujeme až ze dne na den, podle situace. Protože letos Vánoce vycházejí na víkend, bude se vyvážet na Štědrý den a pak šestadvacátého. Jezdit budeme podle harmonogramů pravidelné linky. Pokud bude nutné, vyjedou místo jednoho auta dvě. Velký problém vidím v tom, že lidé netřídí odpad. Pokud by vyhazovali například papíry z dárků do kontejnerů k tomu určeným, nebyly by takové problémy s odpadem komunálním. Ale lidé tohle bohužel zatím moc neřeší," uvedl zaměstnanec technických služeb Viktor Brynda.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí