zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve skladišti shořely stovky tun odpadů

17.01.2006
Odpady
Havárie
Ve skladišti shořely stovky tun odpadů

V Měníně na Brněnsku v noci hořelo skladiště. S požárem bojovalo devět profesionálních i dobrovolných jednotek. "Uvnitř haly hořelo téměř osm set tun drcených plastů, syntetického textilu, dřeva a papíru, prostor byl silně zakouřen," sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

Hasiči se o požáru dozvěděli krátce po čtvrté hodině ranní. V hale o rozměrech šedesát krát dvacet metrů byl uskladněn drcený odpad k výrobě paliva. Když dorazili na místo, celý objekt už byl v plamenech.

"Kromě hašení vnitřku haly vodou a speciální pěnou ochlazovali i dva velkoobjemové kontejnery naložené sudy s vyřazenými oleji a barvami, označené jako nebezpečné látky," uvedl Haid. Problém byl s vodou, cisterny ji musely vozit z obce.

Protože hořely látky produkující toxické zplodiny, hasiči museli zasahovat v dýchací technice a pravidelně měřit koncentraci nebezpečných látek v ovzduší. Limity nebyly překročeny. Hustý dým se naštěstí šířil mimo obytnou zástavbu.

Požár se podařilo lokalizovat během dvou hodin, hašení až šestimetrových hromad odpadu pokračovalo do nedělního poledne. Příčina požáru, který vážně poškodil halu, se vyšetřuje. Škoda podle předběžných odhadů přesáhne milion korun.

www.quick.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí