zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

VÝSTAVA VODOVODY – KANALIZACE POPRVÉ SPOLEČNĚ S VELETRHEM ENVIBRNO

18.01.2006
Obecné
Voda
VÝSTAVA VODOVODY – KANALIZACE POPRVÉ SPOLEČNĚ S VELETRHEM ENVIBRNO
Cílem je vytvořit co nejlepší podmínky pro vystavovatele
Mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY – KANALIZACE má za sebou jedenáct ročníků, během nichž si vydobyla značné uznání mezi vystavovateli i odborníky. Letos se od 23. do 25. května poprvé uskuteční společně s veletrhem ENVIBRNO. Ing. Ota Melcher, předseda představenstva pořadatele výstavy – Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK ČR) – nám prozradil, jaké je pozadí a smysl tohoto spojení.

Po jedenácti ročnících vaší výstavy je nové spojení s ENVIBRNO velmi výraznou změnou… Proč k ní vlastně došlo?

Přestože jsme mohli dnes již tradiční výstavu VODOVODY - KANALIZACE hodnotit jako úspěšnou, nepřestávali jsme hledat další možnosti, jak ji posílit. To samozřejmě nešlo jinak, než jejím dalším zatraktivněním pro vystavovatele i návštěvníky z řad odborné veřejnosti. Nakonec se SOVAK ČR jako pořadatel rozhodl vyhlásit výběrové řízení na nového organizátora akce, v němž jednoznačně zvítězila společnost Veletrhy Brno, a.s. Součástí brněnské nabídky bylo logické propojení naší výstavy s dosud konkurenčním veletrhem ENVIBRNO. Očekáváme, že tato spolupráce, která je zatím dohodnuta na tři roky, naši výstavu dále posílí a rozšíří její mezinárodní renomé.

Jaké příčiny rozhodly, že zvítězilo právě Brno? Co si mohou vystavovatelé od přesunu výstavy VODOVODY - KANALIZACE do jihomoravské metropole slibovat?

Rozhodly zejména výhody brněnského výstaviště, zázemí a služby bezkonkurenčně největší a nejzkušenější veletržní správy v České republice a výhodná cena za pronájem. Na vystavovatele čeká moderní veletržní areál světového standardu, konkrétně špičkové pavilony B, D a přilehlé volné plochy, dále komplexní výstavářské služby zahrnující výstavbu typizovaných i individuálních expozic, možnost využití důstojných sálů a prostor pro firemní akce přímo v areálu, a to v kombinací s možností objednat si špičkové, cenově dostupné cateringové služby. Výhodou je také možnost ubytování v těsné blízkosti výstaviště za zvýhodněné ceny v hotelech Holiday Inn, Voroněž I a Voroněž II. K tomu je třeba zdůraznit, že již delší dobu je pro vystavovatele vyřešena dopravní dostupnost včetně bezproblémového příjezdu z dálnice až k výstavním plochám. Navíc první rok je parkování pro vystavovatele zajištěno zdarma v těsné blízkosti pavilonů.

Ale brněnský veletrh měl obory, na které je zaměřena vaše výstava, sám dlouhá léta zahrnut do své nomenklatury ?

Součástí dohody je, že nomenklatura obou projektů bude sjednocena, přičemž tématem výstavy VODOVODY – KANALIZACE zůstane vodohospodářství, zatímco veletrh ENVIBRNO se zaměří na ostatní složky životního prostředí – na ochranu ovzduší, půdního fondu a krajiny, na snižování úrovně hluku a odstraňování starých ekologických zátěží. Zjednodušeně si mohou vystavovatelé a návštěvníci představit, že spojení našich akcí na brněnském výstavišti zachová rozsah ENVI, ale přibudou obory výstavy VODOVODY – KANALIZACE. To je výhodné pro SOVAK ČR i BVV, a.s., ale zejména pro samotné vystavovatele. Zatímco dosud někteří zvažovali účast na dvou akcích – naší a brněnské – nyní jim toto dilema odpadá…  Naopak si teď všichni mohou být stoprocentně jistí, že díky synergickému efektu spojení uvedených akcí dojde v Brně k setkání nabídky s potávkou na nejvyšší možné úrovni a že se zde také setkají všichni významní odborníci v oboru.

Mohl byste definovat hlavní výhodu, kterou spojení výstavy VODOVODY -  KANALIZACE a veletrhu ENVIBRNO vystavovatelům přináší?

Vzhledem k tomu, že veletrh ENVIBRNO letos opouští komplex Stavebních veletrhů Brno, vzniká na brněnském výstavišti samostatný komplex veletrhů zaměřený na vodohospodářství a celou oblast ochrany životního prostředí.  Akce proběhnou pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR, Ministerstva zemědělství ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a dalších významných institucí. Výsledkem je výjimečná událost, která nemá v ČR a v celé střední Evropě konkurenci. Mimořádné zvýšení prestiže naší výstavy a celého komplexu environmentálně zaměřených akcí je základním a velmi výrazným benefitem pro všechny vystavovatele.

Jaký doprovodný program připravujete?

Připravujeme atraktivní odborné i společenské doprovodné akce – sérii přednášek a workshopů věnovaných nové legislativě v oboru vodního hospodářství a plnění požadavků EU v nových členských státech Unie, financování rozvoje infrastruktury vodovodů a kanalizací z evropských zdrojů, sanacím vodovodních sítí atd. Účastníci výstavy se rovněž mohou zapojit do soutěží o nejlepší exponát, nejlepší expozici a do vodárenské soutěže zručnosti. SOVAK ČR navíc společně se Svazem vodního hospodářství ČR vyhlašuje soutěž o nejlepší vodohospodářskou stavbu roku 2005. Výsledky těchto soutěží budou slavnostně vyhlášeny na tradičním Společenském večeru. V neposlední řadě je třeba zmínit třídenní špičkovou evropskou konferenci zaměřené na problematiku IPPC - ENVIKONGRES. Díky dostatečně velkým kongresovým prostorám v brněnském veletržním areálu se otevírají bohaté možnosti pro pořádání přednášek, seminářů a dalších doprovodných a prezentačních aktivit i pro samotné vystavovatele.

Řekněte, prosím, na závěr, jak chcete podpořit zájem vystavovatelů a návštěvníků o účast na letošním ročníku akce?

Díky masivní reklamní a komunikační kampani jednak zviditelníme celou oblast ochrany životního prostředí, jednak posílíme veletržní účast vystavovatelů a návštěvníků s vysokou odbornou úrovní či rozhodovacími pravomocemi, včetně představitelů státní správy a místních samospráv. Prostřednictvím sítě zahraničních zástupců společnosti Veletrhy Brno se rovněž zaměříme na získání nových vystavovatelů a návštěvníků ze zahraničí, zejména ze sousedních zemí, Ruska a Běloruska. Jsem přesvědčen, že se nám naše představy podaří realizovat a letošní květnový ročník výstavy VODOVODY – KANALIZACE bude mít rekordní parametry.

Připravil: Martin Lánský, Veletrhy Brno, a.s.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
3
11. 2020
3-6.11.2020 - Veletrh, výstava
Rimini
INISOFT s.r.o.
10
11. 2020
10.11.2020 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
CHEMELEONI s.r.o.
11
11. 2020
11-12.11.2020 - Seminář, školení
Konferenční místnost hotelu A-SPORT
INISOFT s.r.o.
11
11. 2020
11.11.2020 - Seminář, školení
Brno, Aps s.r.o.
24
11. 2020
24.11.2020 - Seminář, školení
Sál Tribun - hotel Tristar
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí