zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prevence kriminality a životní prostředí

20.01.2006
Obecné
Prevence kriminality a životní prostředí
Proč se zapojit do programu LIFE Environment

Městská část Lewisham se nachází v jihovýchodní části Londýna. Žije v ní okolo 250 000 lidí, z nichž polovina patří mezi ekonomicky aktivní obyvatelstvo. Lewisham má 44 parků a otevřených prostranství, které jsou většinou situovány podél řek.

Lewisham se připojil k iniciativě města Chester a s'Hertogenbosch (Nizozemsko) s cílem ukázat, že princip Designing Out Crime (projektování s cílem prevence kriminality), který je běžně používán při projektování budov, může být přenesen i do oblasti ochrany životního prostředí. Tato skutečnost je relevantní zvláště v městských oblastech, kde se na řeku často pohlíží spíše jako na problém než jako na hodnotný přírodní zdroj.

Vytvořené partnerství se rozhodlo ucházet o spolufinancování z programu EU LIFE Environment, aby rozšířilo portfolio dostupných finančních zdrojů pro svůj záměr a aby zvýraznilo důležitou roli orgánu veřejné správy při řešení environmentálních problémů. Projekt nesoucí název QUERCUS má za cíl chránit nově dostupná prostranství podél řek před vandalismem a antisociálním chováním prostřednictvím zajištění jejich bezpečnosti, správného využití a dobré správy ze strany místních aktérů.

Podpora z programu LIFE Environment přinesla místnímu úřadu řadu výhod. Úspěšná žádost pozdvihla projekt nad jeho lokální úroveň a nyní umožňuje jednotlivým partnerům realizovat prospěšné aktivity v širším měřítku. Zároveň se zvyšuje zájem o projekt ze strany dalších potenciálních partnerů i motivace a ochota uvolnit dodatečné finanční zdroje ze strany regionálních či národních orgánů, které jinak své disponibilní zdroje často alokují na jiné projektové záměry.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí