zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé se nejvíce zajímali o problematiku odpadů

01.02.2006
Odpady
Lidé se nejvíce zajímali o problematiku odpadů

Litoměřice - Přibližně čtvrt roku funguje v Litoměřicích ekologická poradna. Od oficiálního zahájení provozu poradny až do současnosti tu lidem odpověděli na více než půldruhé stovky nejrůznějších dotazů.

Jaké jsou první poznatky z jejího provozu? "Určité zkušenosti jsme měli už před říjnovým otevřením poradny, protože přibližně půl roku jsme si to zkoušeli a poradenství poskytovali, i když v omezené míře," říká Martin Vlček, pracovník střediska a poradny, která se nachází v Masarykově ulici, v sídle Střediska ekologické výchovy Sever. Podle něj se potvrzuje zájem veřejnosti o tuto problematiku.

"Považujeme to za úspěch a myslíme si, že až se činnost poradny dostane více do povědomí lidí, zájemců o naše služby bude přibývat," tvrdí Vlček. Pohled do statistiky napovídá, že nejvíce se zájemci dotazovali na problematiku odpadů, zejména těch nebezpečných, dále na třídění a likvidaci odpadů, kácení stromů a dřevin a v podzimní době byl rovněž velký zájem například o informace týkající se záchrany některých živočichů, třeba ježků apod.

"Některé dotazy nelze vyřídit hned. Samozřejmě, že nejsme odborníky na všechno. Někdy sami musíme složité záležitosti konzultovat s experty na danou problematiku. Pokud se týkalo třeba zmíněných živočichů, doporučili jsme lidem, jak se mají o ně postarat, nebo jsme je kontaktovali s dalšími specializovanými organizacemi, kde mohli hendikepovaná zvířata odevzdat a tam už se o ně postarali," uvádí příklady pomoci litoměřické ekologické poradny její pracovník.

Poradna funguje každé úterý od osmi ráno do čtyř hodin odpoledne, zájemci mohou do kanceláře v budově základní školy přijít buď osobně, nebo mohou pracovníka ekoporadny kontaktovat e-mailem či telefonicky (416 734 838, e-mail: severltm@centrum.cz)

MIROSLAV ZIMMER

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí