zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na slavnostní podpis dotace pro Valašsko

03.02.2006
Obecné
Pozvánka na slavnostní podpis dotace pro Valašsko

V pondělí 6. února ve 13.00 hodin bude v malé zasedací síni Městského úřadu Valašské Meziříčí slavnostně zahájen projekt „Valašské centrum pro udržitelný rozvoj“, který vytvoří regionální síť environmentálních vzdělávacích a informačních center na území tří krajů – Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského.

 

Zástupci Ministerstva životního prostředí a Severomoravského regionálnímu sdružení ČSOP Valašské Meziříčí podepíší rozhodnutí o přidělení dotace na projekt [1] a společně seznámí zástupce médií s obsahem projektu a představí jeho partnery.

 

Na projektu bude spolupracovat celkem 18 partnerů z řad neziskových organizací, veřejné správy i podnikatelského sektoru. Mezi nejdůležitější budou patřit města Valašské Meziříčí a Kelč, ale také obce Francova Lhota, Bystřička a Mikulůvka. Ve Val. Meziříčí se do projektu zapojí městská knihovna, SOU potravinářské, OS Valašské Athény, Centrum volného času Domeček, dětský domov, Charita, Městské lesy a zeleň, a. s., a Demokratická aliance Romů. Jedním z klíčových partnerů je jedna z největších chemických továren v ČR – DEZA, a. s., Val. Meziříčí.

 

Spolu se starostou města Valašské Meziříčí Jiřím Kubešou a ředitelem odboru vnějších vztahů MŽP ČR Jakubem Kašparem Vás srdečně zveme na prezentaci projektu, která bude spojena s menším občerstvením.

 

Po představení projektu bude v 13:30 následovat krátká tisková konference.Poznámky:
[1] Projekt byl podpořen ve 2. výzvě grantového schématu „Síť environmentálních informačních a poradenských center“, vyhlášeného MŽP v rámci opatření 4.2 Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů. V něm se rozdělují prostředky Evropského sociálního fondu (ESF) na projekty neinvestičního charakteru. Přidělená dotace je hrazena ze 75 % z prostředků ESF a z 25 % z prostředků státního rozpočtu (MŽP).

 

Další informace:

http://www.env.cz/AIS/web.nsf/pages/op_lidske_zdroje
http://www.esfcr.cz
http://www.ochranci.cz

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí