zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Třeba dopracovat studii proveditelnosti spalovny

06.02.2006
Odpady
Třeba dopracovat studii proveditelnosti spalovny

PARDUBICE - V nejbližších měsících se neočekává žádný rozhodovací proces a nevznikne na žádné úrovni nějaké další rozhodnutí.

V případě jednání o realizaci projektu zařízení na energetické využívání odpadů společnosti EVO v Opatovicích nad Labem se tak včera v Pardubicích dohodli vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek (KDU-ČSL) a primátor Hradce Králové Otakar Divíšek (ODS).

Panu primátorovi jsem slíbil dopracovat studii proveditelnosti, doložit odpověď, jak bude nakládáno s materiálem, který zbude po spalování, a také celkové ekonomické vazby projektu včetně pohledu platby občanů za likvidaci odpadů, řekl o jednání Línek. Bylo mi také přislíbeno, že ze strany Hradce Králové nebudou zpochybňovány kroky vedoucí k získání evropských peněz z kohezního fondu a že není důvod zpochybňovat již schválené Plány odpadového hospodářství Pardubického a Královéhradeckého kraje, uvedl Línek. Jak dále sdělil Haló novinám, oba plány s určitou mírou energetického využívání odpadů počítají. Divíšek prohlásil, že nové zařízení podpoří pouze v případě, že bude plně využita kapacita již existujících spaloven v ČR. Po r. 2013 již ale nebudeme mít možnost použít na tuto akci dotační evropské peníze a pozdější realizaci zařízení by se veškeré náklady plně objevily v platbách občanů za komunální odpad, varoval Línek.

Výstavba spalovny má v Pardubickém kraji jen malou podporu, Pardubice předběžně souhlasili až napodruhé, Chrudim projednávání odložila a většina obcí v okolí je proti. Větší zájem jeví zahraničí.

Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí