zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti čeká celoroční soutěž ve sběru plastových lahví

07.02.2006
Odpady
Děti čeká celoroční soutěž ve sběru plastových lahví
Postoloprty - Děti budou sbírat staré plastové lahve a radnice jim za odměnu v rámci soutěže rozdá několik hodnotných cen. Takový je plán Městského úřadu v Postoloprtech, tamní základní školy, technických služeb a spolupracující organizace EkoKom. Cílem je děti vychovávat k ekologii.
"Žáci budou nosit do školy pet lahve, sešlápnuté a svázané po deseti. Každý, kdo jich přinese padesát, obdrží los, ze kterých se poté bude vybírat," vysvětlila princip Jana Fišerová z odboru rozvoje města postoloprtské radnice. Soutěž bude probíhat letos ve třech termínech. Děti budou poprvé soutěžit od začátku března s tím, že losování například o mobilní telefon, batoh či kalkulačky, se uskuteční v rámci Postoloprtských historických slavností 13. května. Druhé kolo proběhne od května do konce školního roku. Slavnostní příležitostí pro vylosování výherců bude akce 16. září s názvem Ahoj léto. Až rozsvícení vánočního stromu bude chvílí, kdy se výsledek dozvědí i účastníci třetího kola soutěže, startujícího od října. První prosinec bude významným v této souvislosti i pro soutěžící třídy a celkově nejaktivnější sběrače - ekology. Vyhodnocen bude jeden žák prvního a jeden druhého stupně, kteří odjedou na hlavní ceně, horských kolech. Tři třídy, jež se do projektu zapojí nejaktivněji, budou odměněny finančně. "Myslím, že je potřeba vychovávat děti k ekologii a doufám, že ty zatáhnou do sběru lahví i jiného tříděného odpadu i své rodiny a lidi z blízkého okolí," řekl k záměru Miroslav Hylák, starosta Postoloprt a místních částí.
Radnice chce na financování ekologické soutěže požádat o finanční podporu z programu rozvoje ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty v Ústeckém kraji.
Zdroj: 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí