zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Odpadky sblížily českou a německou stranu

08.02.2006
Odpady
Odpadky sblížily českou a německou stranu

Studenti kadaňského gymnázia absolvovali závěrečný workshop týkající se projektu Na vlastních nohou pořádaný sdružením Tereza. Gymnázium se do tohoto projektu zapojilo v zhruba před rokem a zvolilo si téma týkající třídění odpadu.

Od samého začátku spolupracuje s Evangelickým Gymnáziem Annaberg, které si jako téma vybralo vybudování zahrady podle historické předlohy. Setkání se konalo ve Středisku ochrany přírody poblíž německého města Annaberg. Sešli se tady zástupci z německé i české strany, aby prezentovali své projekty s ekologickým zaměřením.

Pro žáky a jejich učitele byl připraven doprovodný program, jako například prezentace samotného střediska, návštěva hvězdárny Drehbach a kurz kreativity vedený Michaelem Sachsem, který je v Německu známý svými uměleckými výtvory z odpadků.

Samotní účastníci měli možnost tvořit "umělecká díla" z nejrůznějších odpadních materiálů, (jak můžete vidět na fotografii). Rozloučení s projektem proběhlo v pohodové atmosféře, která byla znamením další úspěšné spolupráce mezi Českem a Německem.

http://www.inreport.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí