zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Projekt Lužická Nisa: Uzavřeno první výběrové řízení - na správce stavby

09.02.2006
Voda
Projekt Lužická Nisa: Uzavřeno první výběrové řízení - na správce stavby
Severočeská vodárenská společnost a. s. oznamuje, že bylo uzavřeno první ze čtyř výběrových řízení, jež probíhají v rámci integrovaného projektu Lužická Nisa - konkrétně na správce stavby.

    Výběrová komise rozhodla o tom, že vítězem otevřeného výběrového řízení na ilustrační foto redakcesprávce stavby na integrovaný projekt „Rekonstrukce úpravny vod a čistírny odpadních vod a rekonstrukce a dokončení kanalizace v povodí Lužické Nisy“,zkráceně „Lužická Nisa“, se stane společnost VOD-KA a. s. z Litoměřic. Rozhodujícím kritériem – vedle splnění kvalifikačních předpokladů – byla výhodnější nabídková cena blížící se 40 milionům korun (bez DPH).

    Ing. Miroslav Harciník, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti, k tomu dodává: „Správce stavby zajišťuje řízení stavebních prací a dohled nad jejich prováděním tak, aby dílo bylo dokončeno v požadované kvalitě, ve stanovených termínech, za stanovenou smluvní cenu a bylo schopné převzetí objednatelem a provozovatelem k uvedení do zkušebního a trvalého provozu. Projekt má být realizován podle podmínek smluv o dílo, uzavřených s jednotlivými zhotoviteli a v souladu s podmínkami rozhodnutí Komise evropských společenství o udělení pomoci z Fondu soudržnosti EU a podmínek smlouvy o poskytnutí podpory z Fondu soudržnosti a ze Státního fondu životního prostředí ČR. Povinností správce stavby je i řešení nároků vůči zhotovitelům z titulu odpovědnosti za vady.“

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí