zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekoporadna Rosa z Českých Budějovic vydala nového (aktualizovaného) průvodce ekospotřebitele

15.02.2006
Obecné
Ekoporadna Rosa z Českých Budějovic vydala nového (aktualizovaného) průvodce ekospotřebitele
Vzhledem k tomu, že 2. vydání vyšlo v roce 2002, bylo třeba řadu kapitol aktualizovat.
„ Např. kapitoly Elektrospotřebiče, Obaly a odpady, Ochrana spotřebitele v sobě obsahují nové informace. Změny nastaly též v povídání o geneticky modifikovaných organismech a aktualizací prošla celá kapitola Čistící prostředky, která pojednává o pracích prášcích a prostředcích do myček nádobí“, upřesnila Věra Soukupová z ekoporadny a dodala, že „upravit bylo nutné i kapitolu Ekoznačení, neboť se vstupem ČR do EU k nám přišly nové ekoznačky a dokonce i produkty domácích výrobců se dočkaly vlastního značení.“

Téměř padesátistránková brožura Vám napoví Jak na nezvané hosty (a to především „hmyzáky“) a že ne vždy musíme používat chemické prostředky. Druhy plen a novinky na českém trhu Vám zase přibližuje kapitola plná souvislostí mezi dětmi, plenami, lidskou pohodlností a životním prostředím. Některé kapitoly jsou navíc přidány zcela nově (např. o šetrném provozu domácností, resp. Zelené nakupování).
Brožura zcela jistě najde využití v každé domácnosti i ekoporadně. Je doplněna řadou námětů pro školní práci s žáky a neměla by tedy chybět ani v učitelské knihovně (ještě lépe v praxi).

Více a objednávky...
Brožura je tištěna na recyklovaném papíře.
Na textu a aktualizacích se podílel kolektiv autorů.
Lze ji objednat a za cenu 35 Kč získat na adrese:
ROSA – společnost pro ekologické informace a aktivity, o.p.s., Nádražní 55, 370 01 Č.Budějovice, tel.: 387 432 030, e-mail: rosa@ecn.cz www.rosa.ecn.cz
(Při zasílání poštou bude připočteno poštovné cca 15Kč).

Obalka_eko_2006.pdf
 • Podívejte se, jak málo stačí udělat, abyste ochránili své zdraví, životní prostředí a dosáhli i úspory peněz:
1) Vypínejte, co se dá!
  Účet za elektřinu bude vypadat lépe, budete-li vypínat všechna světla, která nejsou nezbytně nutná. Nezapomínejte ale také na vypínání monitorů a všech tzv. úsporných režimů elektrospotřebičů! Zapnutí Vám mnoho času nezabere!

2) Zařiďte si zelenou kancelář!
  Stáhněte si náš leták - www.cenia.cz/www/webapp.nsf/webitems/ESV_UsneseniVlady - a podívejte se na všechny výhody, které Vám používání ekologicky šetrných výrobků v kanceláři přinese!

  ! Každou tunou recyklovaného papíru ušetříme 17 stromů, 42 000 kwh elektřiny, 26 000 l vody a okolo 27 kg látek znečišťujících ovzduší !

3) Třiďte, co se dá!
  Pokuste se snížit množství produkovaného odpadu - uvažujte už při nakupování, má-li smysl dvojité balení výrobku! Snažte se třidit vše, co se dá – papír, plasty, sklo, tetrapakové nápojové obaly, kompostovatelný odpad…
  Jak správně třídit odpad se dozvíte na www.ekokom.cz .

  ! Ze 13 plastových lahví je dost vlákna, které lze využít na výplň lyžařské bundy !

4) Vybírejte si ekologičtější a zdravější čistící prostředky!
  Vybírejte si takové prostředky, jejichž složení nepoškozuje životní prostředí a především Vaše zdraví! Vybírejte si čistící prostředky, které jsou oceněny ekoznačkou! Jejich seznam najdete na www.ekoznacka.cz/smernice.asp.

5) Vybírejte si úsporné elektrospotřebiče!
  Vybírejte si spotřebiče podle údajů na energetickém štítku, označení EnergyStar nebo TCO!
  Zdroj: CENIA
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí