zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Olomoucká přírodověda chce do projektu Badatel zapojit středoškoláky

20.02.2006
Příroda
Olomoucká přírodověda chce do projektu Badatel zapojit středoškoláky

Do výzkumných projektů Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci se budou moci zapojit středoškoláci. Fakulta rozjíždí projekt Badatel, v němž hodlá využít tvůrčí potenciál studentů středních škol z Olomouce a okolí. Podobné aktivity zahájilo například Maďarsko již před deseti lety.

"Ukazuje se, že středoškoláci mají velký tvůrčí potenciál, mohou se stát platnou součástí výzkumného týmu a mohou být dokonce autory či spoluautory odborných publikací," sdělil Daniel Agnew z Univerzity Palackého.

Podle něj si budou moci středoškoláci v databázi projektů vybrat téma, které je zajímá, a poté pracovat na dílčím úkolu projektu. Studenti mohou buď docházet do univerzitních laboratoří, nebo mohou s odborníky komunikovat přes internet či telefon. Další možností je to, že si středoškolští studenti pod vedením svého učitele sami vymyslí vlastní projekt, který budou realizovat ve školní laboratoři. Mohou si najít konzultanta z vysoké školy, který jim s výzkumem metodicky pomůže nebo umožní provedení specializovaných experimentů v laboratořích UP.

Podle vysokoškolských pedagogů jsou možné i jiné formy partnerství. Iniciativa by ale vždy měla vzejít od středoškoláků.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí