zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obce dvou okresů Vysočiny chtějí společně zlepšit třídění odpadů

21.02.2006
Odpady
Obce dvou okresů Vysočiny chtějí společně zlepšit třídění odpadů

HAVLÍČKŮV BROD -- Obce dvou okresů Vysočiny chtějí společně zlepšit třídění komunálního odpadu. Projekt Havlíčkova Brodu, Žďáru nad Sázavou a Přibyslavi, který počítá s vybudováním kompostárny nebo nové třídicí linky, bude stát více než 100 milionů korun. Pokud radnicím přispěje EU, měl by se uskutečnit do roku 2010.

"Každé město má v projektu nějaké své záměry," řekl dnes ČTK havlíčkobrodský místostarosta Tomáš Hermann. Havlíčkův Brod podle něj mimo jiné počítá i s otevřením dalšího sběrného dvora nebo s nákupem nových nádob na sběr odpadu.

Záměr má přispět ke zlepšení třídění v regionu s více než 100 obcemi, které ukládají komunální odpad na skládce u Přibyslavi. Skládku provozuje město. Podle místostarosty Michaela Omese by si tak velké investice bez podpory dalších dvou radnic nemohlo dovolit. Projekt, na němž se budou podílet i firmy svážející odpad nebo jeho zpracovatelé, by měl být vypracován ještě v tomto roce. O dotace z Bruselu se města chtějí ucházet v dalším plánovacím období, které začne příští rok.

Skládka je v provozu přes deset let. Dosavadní čtyřhektarový areál se pomalu zaplňuje. Město bude postupně rozšiřovat plochu přibližně na dvojnásobek. Podle platné legislativy se ale objem odpadů ukládaných na skládkách má v nejbližších letech výrazně snižovat.

Věra Stejskalová
Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí