zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Česká účast na Veletrhu úspor energií ve Welsu

27.02.2006
Energie
Česká účast na Veletrhu úspor energií ve Welsu
Letos je kladen větší důraz na zprostředkování návštěvy z České republiky.

Veletrh úspor energií (Energiesparmesse) v hornorakouském Welsu patří mezi největší evropské veletrhy nejmodernějších trendů v oblasti úspor energií, využívání všech druhů obnovitelných zdrojů energie, výstavby a rekonstrukce budov, zateplování, vytápění a dalších. Na výstavní ploše 57.000 m2 v 24 halách se představí na 850 vystavujících společností z Rakouska, Německa, České republiky a dalších zemí. Letos se koná Veletrh po dvaadvacáté, a to v termínu 3.-5. března 2006. Sdružení Energy Centre České Budějovice je českým partnerem Výstaviště ve Welsu (Messe Wels).

Letos je kladen větší důraz na zprostředkování návštěvy z České republiky. Messe Wels vydalo informační prospekt o veletrhu v českém jazyce, jehož předmluvu napsali hejtman Jihočeského kraje RNDr. Jan Zahradník a zemský rada Horního Rakouska Rudi Anschober. Letos se veletrhu zúčastní i řada českých firem. Oficiální zastoupení České republiky je finančně podporováno Ministerstvem průmyslu a obchodu. Na společné prezentaci České republiky je ECČB zastoupeno svým stánkem, kde bude stále přítomen spolupracovník ECČB, který bude návštěvníkům pomáhat v průběhu veletrhu překonávat jazykové bariéry a poskytovat informace.

ECČB jako tradičně prodává vstupenky a organizuje jednodenní autobusové zájezdy do Welsu. Zájezdy na veletrh se konají v pátek 3. a v sobotu 4. března 2006. Odjezd autobusů je vždy v 7 hodin z Českých Budějovic. Zájemcům nabízí Energy Centre České Budějovice ve spolupráci s O.Ö. Energiesparverband společné prohlídky veletrhu v českém jazyce. V rámci prohlídky bude poskytnut český odborný výklad a budou navštíveny zajímavé stánky. Během prohlídky bude zájemcům k dispozici energetický poradce ECČB, který zodpoví případné dotazy, a tlumočník. Předpokládaný návrat do Českých Budějovic je okolo 20. hodiny. Cena zpáteční jízdenky je 250,- Kč, zvýhodněná cena vstupenky na veletrh je 190,- Kč (na místě 8,00 EUR). Děti do 14 let mají vstup zdarma.

Bližší informace o veletrhu naleznete na www.energiesparmesse.at, informace o autobusových zájezdech a přihlášku na www.eccb.cz, nebo přímo v kanceláři ECČB na nám. Přemysla Otakara II. 87/25 v Č. Budějovicích, tel.: 387 312 580, jana@eccb.cz.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí