zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Myslivci zaregistrovali první úhyny lesní zvěře

28.02.2006
Les
Myslivci zaregistrovali první úhyny lesní zvěře

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ - Letošní dlouhá a tuhá zima se negativně projevuje i na kondici lesní zvěře. Je zesláblá a ostravští myslivci už zaregistrovali úhyn prvních nejslabších kusů. Podle nich to je ale teprve začátek a letošní zima stav zvěře značně ovlivní.

"Zvěř už začíná padat a následky letošní zimy budou drastické. V našem revíru už máme osm uhynulých kusů. Přesné počty budeme znát, až roztaje sníh," řekl myslivec Štěpán Neuwirth.

Myslivci a další dobrovolníci proto pravidelně chodí zvěř dokrmovat. Paradoxně ale nejen zima má negativní vliv na stavy zvěře. Myslivci by chtěli do budoucna prosadit, aby v zimě nesměli do lesů běžkaři.

"Jezdí lesem a často s sebou mají i volně puštěného psa. Pro už tak vysílenou zvěř to znamená další obrovskou zátěž a stres. Spotřebují mnohem více energie a pak se může stát, že se konce zimy ani nedočkají," řekl.

Stavy zvěře navíc decimují i pytláci. Po jednom, který si jeleny, laně a srnčí nechával srážet vlakem, pátrá novojičínská policie. Pytlák na kolejiště vysypal větší množství kaštanů. Ty vyhladovělou zvěř přilákaly, a když se blížil vlak, zvířata nestihla uniknout. Celkem tak podle policie pytlák nechal zabít šest kusů vysoké zvěře. Myslivci jeho počínání považují za zvlášť kruté.

http://morava24.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí