zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Mladoboleslavsku vzniknou nové cyklotrasy

07.03.2006
Obecné
Na Mladoboleslavsku vzniknou nové cyklotrasy

Mladá Boleslav připravuje projekt na území města, který plánuje rozvoj cyklistických tras na dalších 20 let.

Mladá Boleslav připravuje projekt cyklistické dopravy. Koncept projektu je vystaven v hlavní budově magistrátu na Komenského náměstí a, v domě kultury a objektu magistrátu v Havlíčkově ulici. Zároveň na všech těchto místech budou k dispozici zájemcům anketní lístky, kde mají vyjádřit své představy o budoucnosti cyklistických tras ve městě. Po zapracování všech připomínek, veřejném projednání a diskusích s odborníky bude výsledný dokument schvalovat zastupitelstvo.

Magistrát chce již letos zajistit výstavbu jedné cyklotrasy přímo ve městě a přinejmenším výstavbu cyklostezky a chodníku pro pěší mezi příměstskými částmi Hejtmánka a Bezděčín. Podél této rušné komunikace v blízkosti letiště dosud nevede ani žádná komunikace pro pěší a lidé ji už dlouhá léta požadují.

Připravovaný projekt navrhuje zásadní rozšíření současné sítě cyklotras ve městě. Měly by do budoucna vzniknout podél všech páteřních komunikací ve městě, ale také například přes chráněnou přírodní lokalitu Radouč, v lesoparku Štěpánka, podél řeky Jizery i ve směru na sousední obce.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí