zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologická škola obhájila statut Fakultní školy UK

08.03.2006
Obecné
Ekologická škola obhájila statut Fakultní školy UK
Střední odborná škola pro ochranu a tvorbu životního prostředí ve Veselí nad Lužnicí nyní obhájila na dalších pět let statut Fakultní škola Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

„Škola tento statut získala před třemi lety a nyní své postavení před vedením fakulty obhajovala. Mezi kritéria patří zejména kvalita výuky přírodovědných předmětů, technické vybavení pro výuku, výsledky studentů v přírodovědných olympiádách či počty přijímaných studentů na přírodovědné vysoké školy,“ uvedl ředitel veselské školy Ladislav Honsa.

V rámci spolupráce budou studenti přírodovědecké fakulty například vykonávat pedagogickou praxi na ekologické škole. Učitelé fakulty tam budou ověřovat nové vyučovací metody a zkoušet nové pomůcky pro výuku přírodovědných předmětů.

„Učitelé naší školy se budou podílet na společných projektech v oblasti životního prostředí a biologie nebo pracovat jako konzultanti diplomových prací studentů fakulty. Budeme také poskytovat pro terénní cvičení studentů fakulty své zázemí v Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko a na Blatské stezce,“ řekl Honsa.

Zdroj: BudNews

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí