zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Arnoltičtí jsou proti zpracování odpadu

09.03.2006
Odpady
Arnoltičtí jsou proti zpracování odpadu

Frýdlantsko - Zastupitelstvo spádové obce Bulovka, pod níž patří obec Arnoltice, se postavilo proti zpracování nelegálně dovezených odpadů v obci. Starosta Petr Strnad naopak chce, aby mohl být odpad v obci zpracován. Tím má obec získat jistotu, že odpad zmizí.

Třetina obyvatel obce podepsala petici proti legalizaci skládky tisíců tun odpadu v bývalém teletníku. V petici je vytýkáno starostovi, že místo aby podal na dovozce odpadu trestní oznámení, jednal s podnikateli Markem Lacikou a Karlem Kazanem. Ti chtějí nelegální odpad dále legálně roztřídit a poskytnout k dalšímu zpracování.

Starosta jim vyhověl a vydal předběžný souhlas ke změně užívání stavby do roku 2007. "Postupoval jsem v souladu s Českou inspekcí životního prostředí, která dala šanci odstranit odpady do září tohoto roku," uvedl starosta.

Odpad oficiálně dovezla Lenka Krýchová, družka Laciky, který chce dále nakládat s odpady. "Lacika dostal s družkou malou pokutu, ale na druhou stranu Česká inspekce životního prostředí jim dává šanci, aby prostor vyčistili," uvedl včera starosta. Proto vydal předběžný souhlas ke změně užívání stavby. Zvláště proto, že třídění odpadu by přineslo až 20 nových pracovních míst.

Starosta Strnad považuje názor ministra životního prostředí Libora Ambrozka, aby veškerý německý odpad byl odvezen zpět, za idealistický. "Zpracování odpadu bylo jedinou rozumnou alternativou, jak se navezeného odpadu zbavit," uvedl Strnad.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí