zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Energetika nově

15.03.2006
Energie
Energetika nově

Dobrý den,

rádi bychom vás informovali, že EkoWATT Centrum pro obnovitelné zdroje energie přichází s novou podobou portálu Energetika www.energetika.cz,který si klade za cíl zprostředkovávat informace o energetice v přehledné a snadno dosažitelné podobě, jak laické tak odborné veřejnosti.

EkoWATT jako provozovatel portálu www.energetika.cz zpřehlednil tyto webové stránky a výrazně změnil jejich vzhled. Mezi novinky patří umístění e-shopu, kde si zájemci o problematiku energetiky mohou objednat publikace doporučené od našich odborníků. Dále byla vytvořena sekce Energoblog, kde každý může komentovat odborné články.

V sekci Užitečné – výpočetní nástroje jsou k dispozici on-line verze výpočetních nástrojů Náklady na vytápění, Bilance III, HESTIA 2-0, Emise III.

Výpočetní nástroj Náklady na vytápění umožňuje velmi jednoduchým způsobem vypočítat celkové roční náklady na vytápění při zadání druhů paliv a roční spotřeby tepla či paliva.

Program Bilance III je určen pro modelování potřeby energie budov v závislosti na stavebních konstrukcích, technickém zařízení budov a instalovaných spotřebičích. Zároveň slouží k ekonomickému vyhodnocení provozu podle tarifů dodavatelů plynu a elektrické energie.

Interaktivní výpočetní nástroj HESTIA 2-0 umožňuje uživatelům si zjednodušeným způsobem spočítat tepelné ztráty budovy (jejíž parametry si do programu sám zadá), spotřebu tepla, náklady na energie apod..

Internetový projekt Emise III on-line spočítá a porovná emise vašich variant podle způsobu vytápění a zdroje energie.

Novinky s novým vzhledem lze využívat na www.energetika.cz.

Kontakt: Ing. Veronika Urbánková, manažer procesů a jakosti
EkoWATT, Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie (The RES and EE Centre)
Bubenska 1542/6, 170 00 Praha 7, tel: 420 266 710 247, fax: 420 266 710 248
e-mail: veronika.urbankova@ekowatt.cz
http://www.ekowatt.cz – oficiální internetová stránka organizace
www.energetika.cz - internetový portál se zaměřením na energetiku

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí