zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Celníci denně vracejí odpad do Německa

23.03.2006
Odpady
Celníci denně vracejí odpad do Německa

Pokusů provést do Česka ilegální odpad z Německa přibývá. V minulém týdnu západočeští celníci vraceli do SRN každý den nejméně jeden kamión naložený odpadem. Právu to řekla mluvčí celníků Jitka Blahutová.

PLZEŇ - Naposledy zachytili v neděli u hraničního přechodu Vojtanov kamión naložený starým textilem a obuví. "Podle dokladů mělo být zboží určeno pro další prodej jako secondhand. Celníci ale našli při kontrole nákladu mezi balíky s textilem komunální odpad - jako použité dětské pleny, plesnivou obuv, zbytky potravin a obaly od potravin," upřesnila Blahutová. Kamión dopravní firmy z Pardubic zboží vezl pro firmu se sídlem v Hradci Králové.

Už ve čtvrtek zachytili celníci kamión stejné dopravní firmy určený pro stejného příjemce opět s obdobným nákladem. Řidiči uváděli, že při nakládce zboží nebyli a příjemce je ujišťoval, že se o odpad nejedná.

"Od 1. 3. 2006 již celníci zachytili jen u západočeských přechodů 12 kamiónů s odpadem. Všechny případy byly postoupeny k řešení České inspekci životního prostředí. Od pondělí je v účinnosti nová vyhláška ministerstva životního prostředí. Na základě této vyhlášky se ještě zpřísní podmínky pro dovoz odpadů a celníci budou jejich dodržování intenzívně kontrolovat," uzavřela Blahutová.

Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí