zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kraj vyhlásil podprogram pro rozvoj environmentálního vzdělávání ve školách

29.03.2006
Obecné
Kraj vyhlásil podprogram pro rozvoj environmentálního vzdělávání ve školách

ZLÍN – Podprogram pro rozvoj environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) ve školách a školských zařízení ve Zlínském kraji schválila krajská rada. Cílem je zvýšit zapojení škol do této oblasti a propojovat jejich působení s aktivitami využívajícími partnerství v rámci místního společenství, například místní Agenda 21, Zdravé město a další. Podprogram se orientuje  na děti a mládež ve školách, pedagogické a nepedagogické pracovníky a partnery rozvoje environmentálního vzdělávání.
Celková částka vyčleněná na tento podprogram je 1,5 milionu korun, žadatelé mohou získat minimálně 10 tisíc korun, maximálně pak částku 100 tisíc korun. Žadateli musí být školy a školská zařízení nebo nevládní neziskové organizace, které působí ve Zlínském kraji.

Podpora se bude týkat těchto okruhů:
- Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta v rámci školních programů rozvíjející školní i mimoškolní aktivity a partnerství na místní úrovni.
- Environmentální vzdělávání, výchova osvěta pedagogických a nepedagogických pracovníků škol, školských zařízení, středisek a center ekologické výchovy.
- Prezentace aktivit a výměna zkušeností, přehlídky a soutěže včetně terénních v oblasti EVVO.
- Neperiodické publikace,  informační a výukové materiály zaměřené na oblast EVVO.
- Osvěta a poradenství veřejnosti týkající se ochrany životního prostředí.
- Aktivity EVVO pro rozvoj partnerství NNO, veřejné správy, školství a dalších typů subjektů.
- Aktivity na pomoc malým subjektům začínajícím působit v oblasti EVVO.

V územním obvodu Zlínského kraje působí od roku 2000 Stálá oborová konference EVVO, která sdružuje nestátní a státní neziskové organizace, školy a školská zařízení, jednotlivé odborníky i zástupce veřejné správy. V průběhu let se stala základnou pro spolupráci těchto subjektů, které mají environmentální výchovu za přirozenou součást své činnosti a aktivně působí při uskutečňování cílů  Koncepce EVVO Zlínského kraje.


28. 3. 2006
Další informace:
Patrik Kamas, tiskový mluvčí
577 043 190, 731 555 104

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí