zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

I senioři mají možnost se vzdělávat v ekologii!

30.03.2006
Obecné
I senioři mají možnost se vzdělávat v ekologii!

V Hradci Králové, 28.3.2006 – V letošním roce proběhne pilotní projekt vzdělávání seniorů s názvem „Senioři a ekologie? Proč ne…“ Jedná o soubor šesti seminářů, které začnou v dubnu. Každý seminář bude trvat cca 4 hodiny.

Komu jsou vlastně semináře určeny? Z názvu je již celkem jasné, že cílovou skupinou jsou senioři. Důležité ale je, že by to měli být tací lidé, kteří  mají zájem o nové informace, zážitky, jsou otevření novým věcem, aktivní, ochotni se poděli o své názory a vyslechnout si názory jiných.

Semináře jsou sestaveny tak, aby účastníci dostali všeobecný přehled o problémech ekologie. Úvodní bude zaměřen na základní pojmy a vztahy v ekologii a na ekologicky šetrné výrobky, v dalších seminářích se účastníci doví něco o odpadech, jejich třídění a možnostech recyklace, o tradicích z pohledu ekologie, o fauně a flóře České republiky, o vymírání druhů a celý cyklus bude zakončen exkurzí do přírodního parku Orlice. Během seminářů budou účastníci s lektory diskutovat o nejrůznějších ekologických, etických a dalších souvisejících problémech, budou mít možnost si i vyrobit papír a vyzkouší si mnoho dalších netradičních aktivit.

„Semináře pro seniory jsme se rozhodli pořádat z několika důvodů, jedním z nich bylo i to, že jako středisko ekologické výchovy cítíme trochu dluh vůči této cílové skupině, vzděláváme děti, mládež, pedagogy i širší veřejnost, ale senioři zůstávali v tomto ohledu trochu stranou. Další důvod je ten, že senioři jsou často velice aktivní, ale nemají moc možností k dalšímu vzdělávání a navíc mohou získané informace předávat přirozenou cestou svým dětem a vnoučatům. Také bychom byli rádi, kdyby se více zapojovali do veřejného dění týkajícího se životního prostředí a pochopili, proč ekologové tolik bojují proti nejrůznějším projektům, např. proti spalovně v Opatovicích….“ říká Karin Richterová ze střediska Sever.

Bližší informace: Karin Richterová, Lenka Hronešová, SEVER, Kavčí plácek 121, Hradec Králové 500 03, tel: 495580319, e-mail: sever@ekologickavychova.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí