zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soutěž o český nízkoenergetický dům roku 2006

05.04.2006
Obecné
Energie
Soutěž o český nízkoenergetický dům roku 2006
Společnost Rockwool trvale hledá nové způsoby, jak zvýšit povědomí o důležitosti enviromentální problematiky bydlení a jak projevit svůj zájem o ekologii. Proto se rozhodla vyhlásit soutěž o český nízkoenergetický dům roku 2006 s názvem Rockhouse.

Soutěž, jež bude uzavřena 30. září 2006 a jejíž výsledky budou slavnostně vyhlášeny na konci října tohoto roku, si klade za cíl oslovit všechny ty, kteří vytvářejí svébytnou moderní českou architekturu a nebojí se hledat nové cesty. Při svém snažení využívají moderní, energeticky šetrné technologie, dbají na životní prostředí a při tom všem nezapomínají na kvalitu života obyvatel domu. Soutěže se mohou účastnit jak profesionálové z řad architektů, projektantů, stavitelů, investorů a dalších profesí, které se na projektu nízkoenergetického domu podílejí, tak studenti či studentské skupiny. Vítězný projekt profesionálů bude oceněn částkou 100 tisíc Kč, pro studentský projekt to bude 20 tisíc Kč.

Soutěž se týká jen těch projektů, které pracují s materiály firmy Rockwool a které splňují základní požadavky na spotřebu energie na vytápění odpovídající kritériím nízkoenergetického stavění (max. 50 kWh/m2/rok). Rozsah ani účel přihlášených projektů není omezen. Vzhledem k tomu, že je známo, jak daleko je od dobrého nápadu k prosazení do života, je připravena i zvláštní cena poroty pro realizovanou stavbu v hodnotě 50 tisíc Kč.

Další informace získáte na nebo na tel. číslech 241 740 471, 602 778 650, 602 164 462.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí