zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cmíral bude manažerem environmentálních produktů ČEZ

05.04.2006
Energie
Cmíral bude manažerem environmentálních produktů ČEZ
Na pozici manažer environmentálních produktů Skupiny ČEZ nastupuje Martin Cmíral. "Přichází z čela společnosti Vertis, která se vyprofilovala jako nejúspěšnější konzultační firma v oblasti obchodování s povolenkami CO2 a v oblasti kjótských mechanismů ve střední Evropě," oznámil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Cmíral bude mít za úkol vybudovat strategii a mechanismy v oblasti emisního obchodování, vyhledávat investiční projekty na úspory emisí skleníkových plynů nejen v rámci Skupiny ČEZ, ale i mimo ni.

„Oblast environmentálních produktů bude mít do budoucna stále větší roli. Především však systém obchodování s povolenkami CO2 umožňuje ČEZ optimalizovat objemy prodeje i výroby elektřiny, včetně jejího nákupu. ČEZ navíc uzavřel smlouvy s největšími evropskými obchodníky s povolenkami, obchoduje na amsterodamské burze ECX a toto svoje know – how nabízí i obchodním partnerům. Proto budujeme profesionální tým z nejvýznamnějších odborníků, kteří na trhu ve střední Evropě působí,“ řekl Alan Svoboda, místopředseda představenstva a obchodní ředitel ČEZ.

Cmíral vystudoval obor geochemie na Přírodovědecké fakultě UK. Titul doktor přírodních věd získal na australské národní univerzitě. Je držitel titulu Certificate in Finance z US Business School in Prague. Dlouhodobě se věnuje oblasti životního prostředí.

Předtím než se stal výkonným ředitelem společnosti Vertis, vedl mezi roky 2000 až 2003 BTG Central Europe, dceru nizozemské konzultační firmy se specializací na obnovitelné zdroje.
Zdroj: Euro

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí