zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Velké japonské firmy už nebudou lovit velryby

06.04.2006
Příroda
Velké japonské firmy už nebudou lovit velryby
Ochránci velryb slaví v Japonsku úspěch. Po jejich nátlakové kampani totiž pět klíčových soukromých společností oznámilo, že opouštějí velrybářský průmysl v asijské zemi.
Firmy citované stanicí BBC uvedly, že převedou své akcie v největší velrybářské flotile v zemi na veřejnoprávní uskupení. Organizace na ochranu životního prostředí Greenpeace dodává, že se tak stalo na základě globálního tlaku aktivistů - což samotné firmy popírají.
"Japonské lodě budou s lovem i nadále pokračovat, a situace se tudíž výrazně nezmění," uvedla BBC. Ochránci životního prostředí však trvají na tom, že se jim podařilo velké vítězství. Jednou ze zmiňovaných společností je velká rybářská firma Nissui. Před třemi měsíci aktivisté v Austrálii, Argentině či Novém Zélandu a USA začali tlačit na její dceřiné společnosti a protestovali proti tomu, že mateřská firma je napojená na lov velryb.
Česká pobočka Greenpeace včera uvedla, že aktivisté odeslali na 100 tisíc e-mailů, v nichž na společnosti apelovali a upozorňovali, že spotřebitelé nepodporují jejich velrybářské aktivity. Češi prý dokonce zaslali více e-mailů, než některé přímořské státy Evropské unie.
Firma Nissui ale popírá, že by za jejím odchodem z velrybářské scény byl tlak ze strany ochránců. Stejně jako ostatní společnosti se prý rozhodla ukončit lov kvůli nezájmu konzumentů o velrybí maso.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Bílé Karpaty (hranice ČR/SR tábor Polana - Vrbovce/Javorník)
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
INISOFT s.r.o.
13
9. 2017
13.9.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí