zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Informace pro podnikatele postižené povodní

06.04.2006
Voda
Informace pro podnikatele postižené povodní
Portál BusinessInfo.cz provozovaný agenturou CzechTrade rozjíždí na svých stránkách od 5. února, ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, speciální elektronický rozcestník s názvem „Povodně 2006.“

Jak již název napovídá, rozcestník „Povodně 2006“ poskytuje souhrnné informace pro podnikatele týkající se letošních povodní. Příloha tak nabízí například podrobné informace o programu „Rekonstrukce 2006“, který je určen na pomoc malým a středním podnikatelům postiženým jarními povodněmi a má napomoci obnově jejich podnikatelské činnosti. Na aktuální potřebě zlepšit přístupnost k důležitým informacím podnikatelům, kteří se letos nevyhnuli velké vodě, se shodli náměstek ministra průmyslu a obchodu Martin Tlapa a generální ředitel agentury CzechTrade Ivan Jukl, kteří urychleně iniciovali vznik tohoto elektronického rozcestníku.

Na rozcestníku jsou také informace převzaté z Ministerstva pro místní rozvoj týkající se programu finanční podpory postiženým obcím. Vláda hodlá na obnovu obcí uvolnit až 380 milionů korun. Nechybí zde ani praktická brožura "Povodně 2006", jejímž účelem  je usnadnit orientaci občanů, kteří již byli nebo mohou být přímo či nepřímo postiženi povodněmi v ČR, a to zejména v otázkách, které jsou v působnosti MPSV (mj. pracovně právní důsledky z pozice zaměstnance i zaměstnavatele, právní důsledky v oblasti zaměstnanosti, sociální péče, nemocenského pojištění aj.).

Dále příloha nabízí:

Stav nouze – mimořádná opatření v pracovněprávní oblasti
Vláda České republiky vyhlásila v některých povodní nejvíce postižených regionech stav nouze. Tento fakt znamená mimo jiné přijetí mimořádných opatření i v pracovněprávní oblasti.

Metodika pro kraje postižené povodněmi
Materiál obsahuje vyhlášku Ministerstva financí č. 186/2002 Sb., která stanovuje náležitosti přehledu o předběžném odhadu nákladů na obnovu majetku sloužícího k zabezpečení základních funkcí v území postiženém živelní nebo jinou pohromou.

Informace budou v příloze neustále doplňovány.


Příloha je k dispozici na stránce www.businessinfo.cz
(celá adresa: www.businessinfo.cz )

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí