zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Altus zahajuje ekologickou výchovu

10.04.2006
Obecné
Altus zahajuje ekologickou výchovu

Občanské sdružení Altus zahajuje od dubna ekologickou výchovu na školách. Tím navazuje na úspěšný projekt, který realizovalo v roce 2005, během něhož prošlo více než tisíc žáků ZŠ v nejrůznějších koutech kraje (např. Chrudim, Skuteč, Ronov nad Doubravou, Chroustovice, Prosetín, …)

Enviromentální výchova bude probíhat jednohodinovou konzultací jejichž součástí je aktivní zapojení žáků. Projekt je určen žákům od prvního až po devátý ročník. Vzhledem k tomu, že u dětí na prvním stupni je těžké udržet jejich pozornost, tak setkání jsou voleny formou hry a rukodělných činností (modelování zvířat, stavba hnízda,…). U vyšších ročníků chceme žáci zapojit do diskuze a k lepšímu pochopení problematiky použít hru na dané téma.

Cílem celého projektu je vysvětlit žákům základní pojmy, seznámit je s problematikou životního prostředí, aby si uvědomili, že i příroda je součástí našeho života a nelze ji přehlížet, ale naopak ji pomáhat.

Při konzultacích budou v hodinách využívány různé předměty (hnízda, obaly,…), fotografie, videozáznamy, atd. To by mělo zlepšit orientaci v daném problematice a celou konzultaci z atraktivit a tím ji i přiblížit žákům. Při praktických činnostech budeme pracovat především z přírodními materiály (ovčí vlna, lněné vlákno,…).

Realizace projektu napomůže ke zlepšení povědomí žáků na základních školách v oblasti životního prostředí a ekologické výchovy. Školy v Pardubickém kraji, které mají o besedy zájem, nechť se ozvou na telefonní číslo 739 033 780.

Projekt podpořil Pardubický kraj.

www.chrudimka.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí