zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hořící skládky jsou symbolem principů naší společnosti

20.04.2006
Odpady
Hořící skládky jsou symbolem principů naší společnosti

1. Jak je možné, že se k nám dotyčný odpad dostal? Vozí se v kamiónech, ve značně větším množství než heroin, bílé maso, nebezpečné jedy či zbraně – je snad pravda, že naše hranice jsou propustné pro kamióny plné nežádoucího materiálu, který s ohledem na veřejný zájem sem prostě nesmí projít? Co všechno ještě prochází hranicemi, aniž o tom víme?

2. Jak je možné, že skládky s inkriminovaným odpadem někdo podpálil? Je tak obtížné uhlídat skládku proti žháři?

Tyto otázky jsou nejpodstatnější. K čemu je velkohubé vyhrožování Německu, že mu prý naše vláda, zastoupená Ambrozkem a Paroubkem, předloží účet za likvidaci „jeho“ (nese opravdu SRN či spolkové země za tento odpad odpovědnost?) odpadu, když skládky hoří, toxiny unikají do ovzduší… a když nám Němci mohou s výsměchem říci: to máme platit Vaši vlastní neschopnost je uhlídat? Kdo může za to, že odpad, který je pro ČR nežádoucí, přechází přes naše hranice a je nerušeně složen na místních skládkách? Může za to Německo či spolkové země a jejich úředníci?

A chudák občan si má myslet, jací jsou ti Němci darebáci, že nám tu zaneřáďují náš zemský ráj… hrozí Německu, které za nic nemůže, pěstí, a přitom se mu za zády směje český vychytralý politik v objetí s tupým úředníkem, jak občana zase zblbli.

Boris Cvek

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí