zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V pátek bude oznámen Ropák roku 2005

24.04.2006
Obecné
V pátek bude oznámen Ropák roku 2005

Děti Země zvou na slavnostní vyhlášení ropáků 28. dubna do Divadla Bolka Polívky

 

Výsledky anket Ropák 2005 a Zelená perla 2005 budou zveřejněny v pátek 28. dubna v 11 hodin na tiskové konferenci v EkoCentru Brno na Ponávce 2 (IV. patro). Večer pak od 18 hodin v brněnském Divadle Bolka Polívky na Jakubském náměstí 5 proběhne slavnostní vyhlášení. Účast přislíbila Ester Kočičková, která také zazpívá své šansony. Diváci ještě uvidí derniéru satirické divadelní hry Mojmíra Vlašína „Perly sviním aneb Oficiální záznam z neoficiálního jednání české vlády“.

 

„Máme předběžně domluveno, že Ester Kočičková mi bude do vyhlašování výsledků dle své libosti vstupovat a vše svým peprným stylem komentovat,“ uvedl organizátor anket Miroslav Patrik z Dětí Země Brno.

 

V rámci předvolebního guláše je také nastudována divadelní hra krajského zastupitele Mojmíra Vlašína „Perly sviním“, která se skládá se zelených perel uplynulých deseti let, takže se diváci mohou opravdu těšit.

 

Letošním nejznámějším „horkým tématem“ v anketě o Ropáka roku je úvaha prolomit územně ekologické limity na Mostecku – za to byi nominován zmocněnec vlády pro severozápadní Čechy a poslanec Vlastimil Aubrecht (ČSSD) a předseda vlády Jiří Paroubek (ČSSD).

 

Druhým tématem je prosazení výstavby průmyslové zóny Nošovice – za to byli nominování ministr průmyslu a obchodu Milan Urban (ČSSD) a hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský (ODS).

 

Na raut je připraveno veganské a vegetariánské občerstvení od firmy Restaurace – Rebio, k pití pak víno ze skladů Moravské banky vín Brno od firmy Víno Marcinčák Mikulov. Účastníci soirée také budou moci sníst výborný ropákův dort.

 

Vstupenky na ropácké soirée 28. dubna od 18 hodin v Divadle Bolka Polívky lze zakoupit:

1) Ekologická poradna Veronica (Panská 9, tel. 542 422 750, veronica@ecn.cz)

2) Děti Země Brno (Cejl 48/50, tel. 545 210 393, dz.brno@ecn.cz).

3) Divadlo Bolka Polívky (Jakubské náměstí 5, tel. 542 214 692)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí