zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Blokádou proti hluku a smogu

21.04.2006
Hluk
Blokádou proti hluku a smogu

BRNO - Blokádou jednoho jízdního pruhu velkého městského dopravního okruhu (VMO) v Brně-Žabovřeskách vyjádří dnes od 16 do 17 hod. místní občané svoji nespokojenost s rozsahem navržených opatření ke zmírnění vlivu stavebních prací na obyvatele sídliště Žabovřesky.

V daném místě projíždí denně na 50 000 tranzitních a místních vozidel a nyní tam startuje mnohamiliardová stavba části velkého dopravního okruhu, nazvaná tunely Dobrovského. Občané požadují stavební úpravy dotčených bytových domů sídliště, které zajistí dokonalou ochranu bytů před staveništním hlukem a prachem. Též úpravy projektu komunikací, které zajistí dodržování hlukových limitů i po dokončení tohoto nákladného díla bez jakýchkoli výjimek. Obyvatelé Záhřebské a Voroněžské ulice žádali peticí se 450 podpisy o pomoc ministra dopravy ČR Milana Šimonovského, nebyli však vyslyšeni, uvedl Karel Štěpaník, předseda občanského sdružení VMO Brno.

Protestující zastaví dopravu v Žabovřeskách na silnici č. II/640 (ul. Hradecká) na západní polovině této komunikace ve směru od Svitav na Vídeň, Bratislavu, Prahu a do centra města Brna.

Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí